Final standings 2020

Navn Skib Distance i km
Dennis Lund Brogaard Petersen Britannia Seaways 3
Henri Luffe Britannia Seaways 39
Jakub Jankowski Britannia Seaways 257
Kim Nørgård Hansen Britannia Seaways 380
Yuliia Polishchuk Britannia Seaways 29
Dan Andersen Esvagt Bergen 342
Dan Konnerup Esvagt Bergen 6
Finn Ginnerup Esvagt Bergen 101
Jan Michael Alstrup Esvagt Bergen 4
Jesper Warncke Nielsen Esvagt Bergen 6
Marcus D. Larsen Esvagt Bergen 5
Michael Dan Kristensen Esvagt Bergen 20
Nicklas Shaldemose Jensen Esvagt Bergen 17
Nicolai Storm Pedersen Esvagt Bergen 82
Torben Sommergreen Nielsen Esvagt Bergen 424
Kevin Hof Ebba Maersk 125
Anders Lund Kønig Pearl Seaways 16
Chilie Keff Pearl Seaways 4
Driss Quazzani Pearl Seaways 271
Jeppe Nissen Jørgensen Pearl Seaways 2
Jonas Ringsted Jensen Pearl Seaways 3
Lasse Peter Mullings Ullström Pearl Seaways 44
Magdalena Dorota Myk Pearl Seaways 6
Martin Skovsmose Pearl Seaways 9
Morten Berg Pearl Seaways 20
Pekka M. J. Heikkinen Pearl Seaways 35
Piotr Andrzej Smeja Pearl Seaways 1
Jack Dyhr Mary Arctica 48
Jan H. Obeling Mary Arctica 20
Jan Hvid Obeling Mary Arctica 20
Kasper Riis Mary Arctica 132
Morten Bendix Christiansen Mary Arctica 3
Rasmus Thatt Jensen Mary Arctica 8
Vagn Erik Jensen Mary Arctica 356
Christian Beck Pedersen Mary Maersk 6
Lezand Capadngan Lucero Olga Maersk 32
Per Nielsen Knudsen Olga Maersk 32
Roman Dobrowolski Olga Maersk 87
Andreas Hultin Ficaria Seaways 35
Ellen Haugland Ficaria Seaways 24
Kenneth Clausen Ficaria Seaways 106
Kurt Lützhøft Ficaria Seaways 237
Lone Stæhr Ficaria Seaways 99
Thomas Rubensson Ficaria Seaways 910
Joseph Ely Ejercito Seago Bremerhaven 1
Lucian Basarabeanu Seago Bremerhaven 19
Simone Detzen Seago Bremerhaven 6
Jakub Matz Suecia Seaways 31
Christina Heintze Petunia Seaways 10
Christina Skov Nielsen Petunia Seaways 18
Harold Mendoza Petunia Seaways 13
Bertin Dervis Majestic Maersk 10
Dick S. Danielsen Majestic Maersk 21
Glenn Stockmarr Majestic Maersk 7
Gointharajan Muthu Majestic Maersk 5
Ovette Jabonete Gayotin Majestic Maersk 17
Simranjit Singh Dhillon Majestic Maersk 11
Svend Pedersen Majestic Maersk 12
Bjørn Stensig Holm Nord Gainer 52
Kári Poulsen Nord Gainer 266
Vipin Singh Pundir Nord Gainer 14
Vishwajeet Jaijeet Singh Nord Gainer 21
Jan Michael Bunghanoy Nord Bell 442
Steffan Pedersen Esvagt Stavanger 3
Allan Smed Nielsen Gunde Maersk 2
Himanshu Joshi Gunde Maersk 3
John Ed Marc Sitjar Selibio Gunde Maersk 2
Julie Jay Pradel Tampus Gunde Maersk 11
Sourabha Topai Gunde Maersk 115
Thomas Jørgensen Gunde Maersk 4
Kacper Rekowski Esvagt Champion 5
Michael S. H. Larsen Esvagt Champion 2
Sofia Maria N. Madsen Esvagt Champion 60
Terji Hjaltalin A Kamarinum Esvagt Champion 8
Kristine Kristensen Magleby Maersk 3
Sarah Ann Hunt Magleby Maersk 10
Shashank Bachheti Magleby Maersk 8
Andrej Oresko Flandria Seaways 561
Daniel Gyllenlind Flandria Seaways 2
Tony Smidt Flandria Seaways 10
Jefferson Macahilig Clifford Maersk 3
Neil Jeizar Elman Clifford Maersk 1
Valencio Mascarenhas Clifford Maersk 17
Krzysztof Witkowski Esvagt Sigma 18
Alexander Blixt MS Oslofjord 36
Eline MS Oslofjord 2
Niels Peter Svarer Marstal Maersk 232
Henning Vester Esvagt Carina 60
Bjarne Sunesen Primula Seaways 1354
Marcin Gorny Maersk Achiever 100
Rafal Lal Maersk Achiever 188
Lasse Østergaard Boa Laperouse 20
Kasper Nielsen Ark Germania 8
Kenneth Hansen Ark Germania 54
Rasmus Mejner Ark Germania 100
Anthony Edwards Esvagt Froude 12
Craig Gillies Esvagt Froude 25
Jesper A. Hansen Esvagt Froude 2110
Joanna Malgorzata Esvagt Froude 14
Lars Bang Jacobsen Esvagt Froude 8
Martin Hewitt Esvagt Froude 112
Patryk Ireneusz Kuriata Esvagt Froude 127
Peter Olldag Bay Esvagt Froude 121
Lasse Rasmussen Torm Estrid 524
Jesper Kristensen Esvagt Cornelia 10
Kristian Johansen Morten Maersk 127
Jacob Titus Estelle Maersk 20
Christoffer Borchsenius Esvagt Chastine 42
Dariusz Wieczorek Oratank 27
Wiktor Pankowski Oratank 2
Kenneth Rasmussen Nord Sustainable 10
Joan Petur Joensen Meridian Spirit 26
Mikael Adriansson Selandia Seaways 11
Andreas Horn Sloth Esvagt Faraday 82
Anna Maria Dewolt Esvagt Faraday 168
Asbjørn Carlson Esvagt Faraday 70
Bugge Hansen Esvagt Faraday 211
Flemming Hemdorff Esvagt Faraday 1
Hans Pauli Johannesen Esvagt Faraday 54
Mathias Fjeldborg Andersen Esvagt Faraday 43
Wakinyila Petersen Esvagt Faraday 144
Mattias Løfdahl Nielsen Begonia Seaways 5
Rasmus Lorenzen Begonia Seaways 37
Rune Sandkvist Petersen Begonia Seaways 161
Steffen Pedersen Begonia Seaways 68
Honey Bee Ayling Gilbolingo Guthorm Maersk 1
Micheal Innaci Kasbar Guthorm Maersk 46
Nober Mirasol Guthorm Maersk 23
Rodmon Inut Guthorm Maersk 2
Zoren Suarez Barela Guthorm Maersk 1
Jacek Czubski Mona Swan 29
Jade J.B. Espiritu Mona Swan 4
Krzysztof Nazorek Mona Swan 7
Tomasz Wieckowski Mona Swan 13
Bjerne Egon Jensen Matz Maersk 22
Jorge Nercuit Jaballas Matz Maersk 24
Piotr Goszczynski Matz Maersk 8
Slettes Tejbir Singh Gill Maren Maersk 13
Graham Tullett Maersk Connector 48
Krzysztof Soboczynski Maersk Connector 33
Lasse Vangholm Maersk Connector 40
Andrejus Barstys Nordic Ann 189
Artur Mackowiak Nordic Ann 16
Pawel Szalek Nordic Ann 119
Dariusz Rygliszyn Dan Sabia 70
Gerardo Ivan Arcos Roca Nord Highlander 5
Mart David Gomez Nord Highlander 7
Ryan Barrameda Nord Highlander 8
Kim Eggers Pedersen Minik Arctica 9
Eydfinn Fjallsbak Gunhilde Maersk 187
Pauli Gregor Hentze Madison Maersk 141
Zyrex Boter Nacilla Maersk Mc Kinney Moller 33
Martin Ytte Hansen Margrethe Maersk 188
Henrik Chris Nielsen Marit Maersk 4
Klæmint Joensen Merete Maersk 472
Marco Antonio Salomon Nora Maersk 284
Toma Kacso Bro Nordby 398
Kashish Dhuria Bro Nuuk 330
Benny Petersen Torm Laura 279
Martin Petersen Torm Laura 34
Niclas Cerelius Torm Laura 145
Peter Sams Torm Laura 350
Hans Peter Hansen Esvagt Cassiopeia 54
Michelle Falk Poulsen Esvagt Cassiopeia 25
Sigurd Bjorholm Esvagt Cassiopeia 12
Slettes xx Bimse 23
Adam Skibniewski Bergensfjord 55
Anita Kostuch Bergensfjord 3
Anita Kotuch Bergensfjord 2
Camilla Lind Bergensfjord 32
Dan Damgaard Bergensfjord 359
Gadulski Bartosz Bergensfjord 50
Kasper B. Christensen Bergensfjord 560
Kristine Buck Bergensfjord 10
Marcin Maziarz Bergensfjord 9
Michael Larsson Bergensfjord 20
Pach Szymon Bergensfjord 9
Sabrina Søndergaard Bergensfjord 151
Maksim Demidov Carrier Express 101
Heidi Laursen Freesia Seaways 58
Allan Krogh Wind Server 319
Andrew Wilson Wind Server 310
Andy Hudson Wind Server 12
Christian Pattinson Wind Server 5
Grant Butler Wind Server 15
Lars Feldthusen Wind Server 3
Max Skov Wind Server 48
Michael Andersen Wind Server 16
Michael Wallentin Wind Server 10
Mick Salmon Wind Server 675
Nicki Krog Wind Server 7
Paul Storr Wind Server 92
Philip Busch Wind Server 80
Shaun Cochrane Wind Server 263
Steve Finnigan Wind Server 232
Derek Niclasen Malik Arctica 107
Jacob Bo Hansen Malik Arctica 20
Jens Birk Christensen Malik Arctica 60
Franklin A. Galinato Madrid Maersk 551
Mikkel H. Jensen Madrid Maersk 76
Richard Pon Corporal Madrid Maersk 40
Xandrix Emolo Corpuz Madrid Maersk 40
Berith Kvistgaarden Stavangerfjord 15
Josefine Stavangerfjord 50
Lars Christian Linde Stavangerfjord 5
Mathilde Boysen Stavangerfjord 80
Rene Mosbæk Nielsen Stavangerfjord 8
Frank Dahl Milan Maersk 293
Peter Brown Maersk Forza 100
Andreas Andersen Vistula Mærsk 157
Bogi Joensen Vistula Mærsk 1
Casper Morsø Vistula Mærsk 3
Christian Borch Greve Vistula Mærsk 13
Erling Bertelsen Vistula Mærsk 100
Erling Joensen Vistula Mærsk 391
Jacob Jerth Pedersen Vistula Mærsk 111
Jude Hamilton Henryjesland Vistula Mærsk 73
Karin Lognberg Vistula Mærsk 25
Karl Fridi Hansen Vistula Mærsk 417
Kristiyan Krastev Vistula Mærsk 27
Max Degn i Haraldsstovu Manchester Maersk 136
Michael Sort Manchester Maersk 270
Perry Joseph Lim Ramoga Manchester Maersk 5
Garry Noel Mendoza Malagot Cap San Lazaro 150
Klaus Godthaab Nielsen Vayenga Maersk 151
Joseph M Bacalla Venta Maersk 34
Bo Staghøj Knudsen Vuoksi Maersk 26
Ea Vinkel Vuoksi Maersk 10
Poul Erik Hansen Sif R 184
Simon Eysturdal Sif R 121
Alexander Kubiak Freja 4
Andrew George Murray Freja 40
Emil Hyldgaard Freja 313
Enre Cabello Freja 6
Jan Eliassen Freja 57
Jan Poulsen Freja 59
Max Damgaard Landgraf Freja 57
Nick Gastanas Freja 3
Oliver Craggs Freja 37
Stefan Joensen Freja 10
Tobias Trillingsgaard Freja 77
Jurand Szymecki Maersk Mariner 20
Kenneth Kroer Hansen Maersk Mariner 105
Malgorzata Wladecka Maersk Mariner 520
Pawel Biniek Maersk Mariner 60
Piotr Francizek Chojnacki Maersk Mariner 60
Leif Knudsen Maersk Minder 1024
Bar Maciej Nordic Marita 210
Ariel Baldo Vaga Maersk 8
Arnold Bacsa Vaga Maersk 61
Darcy Alfonso Santisteban Vaga Maersk 77
Esmar Johannesen Vaga Maersk 19
Florin Vaduva Vaga Maersk 115
Jens Stage Sørensen Vaga Maersk 102
Robert Tioreanu Vaga Maersk 5
Roman Bondarchuk Vaga Maersk 9
Karl Paolo B. Dote Nord Stingray 12
Anbarasan Raja Vilnia Maersk 20
Petur Storhamar Maersk Inventor 913
Søren Jacobsen Esvagt Albert Betz 140
Simon Ytting Romlund Maersk Launcher 18
Michael Thinnesen Gijon Knutsen 517
Edgaras Paskauskas Hollandia Seaways 45
Evaldas Pasaukas Hollandia Seaways 8
Hans Holm Albertsen Hollandia Seaways 3
Kent Gram Hollandia Seaways 159
Konstantins Rudakovs Hollandia Seaways 33
Lynge Träger Hollandia Seaways 9
Poul Nielsen Hollandia Seaways 296
Emma Grønsund Humbria Seaways 13
Jesper Olsen Humbria Seaways 12
Kristian Bohn Humbria Seaways 7
Viktor Sundstrøm Humbria Seaways 686
Rasmus Peter Mortensen Nanoq Arctica 30
Adarsh Ramachandran Santa Clara 3
Allupalli Tatarao Santa Clara 4
Franz Holmberg Santa Clara 22
Ruel Santos Cabral Santa Clara 245
Surapathi Raju Santa Clara 6
Jose Mari P. Anterola Laperhouse 5
Jovel P. Magdayao Laperhouse 25
Dominik Wieczorek Wind Enterprise 8
Jakub Reich Wind Enterprise 51
Kamil Rogowski Wind Enterprise 42
Kamil Zielinski Wind Enterprise 96
Lærke Zacharias Wind Enterprise 3
Nicky Krog Wind Enterprise 59
Sandesh Moses Maersk Colombo 139
Cosma Robert Iulian Maersk Navigator 4
Grzegorz Noga Esvagt Schelde 7
Esben Fink Baun Maersk Emden 20
Anders Hjarsø Nakskov Maersk 108
Joakim Dahlberg Scandia Seaways 10
Marcin Kulas Santa Isabel 70
Rommel B. Hermoso Santa Isabel 35